Patricie – příběh fotografie

28.4.2021

Bylo to dvacátého dubna letošního roku, měl jsem volný den a jelikož bylo hezky, rozhodl jsem se vyrazit do pražské ZOO. Zoologické zahrady byly dlouho uzavřeny a mají milionové škody z nemožnosti vstupu zákazníků a tak jsem se rozhodl alespoň tu pražskou podpořit velmi brzy po opětovném otevření a to i přesto, že zatím návštěvníci nemají přístup do žádných pavilónů. Do zoologických zahrad chodím velmi rád a činím tak vždycky několikrát ročné a samozřejmě beru sebou fotoaparát. Focení zvířat je můj velký koníček a na facebooku vedu i stránku s názvem Zvířata v ZOO, kam dávám své fotografie. Snažím se to dělat vždy tak, že každý den zveřejním jeden druh, tedy jednu nebo i více fotografií jednoho druhu. Mám tam již nafocených mnoho set druhů za těch několik let co stránku vedu a fotografií se tam dá najít tisíce. Vše je seřazeno do alb, kdy každý druh má svoje album. V době psaní tohoto článku zveřejňuji ještě fotografie z mé návštěvy ZOO v Jihlavě v loňském roce v mezidobí mezi první jejich uzávěrou  a druhou v letošním roce, tu jihlavskou jsem navštívil devatenáctého záři.

Ale zpět k návštěvě té pražské zahrady. Když jsem navečer zahradu opouštěl, rozhodl jsem se ještě navštívit park trojského zámku, který se nachází hned přes ulici od východu ze ZOO a to z důvodu, že v tuto dobu zrovna nádherně rozkvetly sakury. Těch je v parku trojského zámku plno a díky nim je to na jaře jedno z nejkrásnějších míst v Praze. Fotil jsem si ty rozkvetlé stromy a pak jsem si všiml jednoho zřejmě manželského páru. Pán fotil svou manželku na mobil u jednoho z rozkvetlých stromů a tak jsem přišel blíž a nabídl té paní profesionální foto, že jí ho pošlu na email. Paní nejprve zdvořile odmítla, že to nemusím, tak jsem poděkoval, rozloučil se a chystal se odejít, ale paní mne zadržela slovy, že nebo tedy ano, takže jsme nakonec udělal malou sérii a vybral jsem jí a zaslal tuto fotografii, kterou zde můžete vidět. Jsem moc rád, že se nechala nakonec ode mne portrétovat, protože se myslím fotografie hodně povedla a jsem také moc rád, že jsem dostal svolení použít ji pro potřeby propagace mé práce.

Pokud byste někdo měl zájem o podobnou sérii fotografií, dejte mi rychle vědět, než sakury odkvetou. A když se to nestihne, budou kvést další stromy, jaro je v tomto kouzelné a v jiném období se prostě podobné fotky moc vyfotit nedají, tak neváhejte 🙂

 

Total: