Dárek k MDŽ – Eliška

20.3.2021

Když přišel 8. března letošní Mezinárodní den žen, tedy MDŽ, vypsal jsem na facebooku takovou akci, která byla takovým mým poděkováním ženám za sledování mojí práce právě na této sociální síti. Akce spočívala ve focení zájemkyň zdarma právě jako dárek k MDŽ. Asi byste teď tipovali, že zájemkyň byla velká spousta, že jsem ani nestíhal, ale pravda je jiná a to asi z více důvodů. Přihlásily se asi tři nebo čtyři zájemkyně. Ty důvody budou dle mého názoru nejspíš tyto:

Za prvé facebook v posledních letech velmi omezil v rámci svých algoritmů počet zobrazení vašich zveřejněných příspěvků. Začnou se zobrazovat více lidem teprve ve chvíli, kdy se zvýší jejich tzv. engagement, tedy když jim přibývá lajků a hlavně když se pod nimi komentuje. Takže se nejspíš tato akce nezobrazila dostatečnému počtu možných zájemkyň.

Za druhé máme tu pandemickou dobu, lidé najednou nemají na takové věci jako je focení moc náladu, obzvlášťě když tu máme lockdown a správně bychom měli všichni sedět doma. Já tohle naprosto chápu, ale musím se k tomu stavět jako živnostník, kterému nezakázali pracovat, proto nemá nárok na žádné kompenzace, ale nepřímo zakázali jeho klientům jeho služeb využívat. Proto já to beru tak, že prostě fotit budu i přes lockdown a to všechny kdo o mou službu budou mít zájem.

Za třetí to také může být tím, že někdo se cítí třeba trochu trapně vzít si ode mne focení zdarma, i přesto, že jsem to nabídl jako dárek. Ten důvod je, že dotyčná určitě moc dobře tuší jak na tom momentálně díky corona krizi jsem a nechat mne pracovat zadarmo jim nepřipadá moc ohleduplné. Znovu ale opakuji, byl to dárek, nabídnul jsem to sám a ano samozřejmě, byla to akce jako každá jiná a tyto akce, ať chceme nebo ne, jsou vždy marketing, takže ženy si bezpochyby zaslouží dárek k MDŽ, ale já jakožto živnostník na sebe potřebuji neustále nějak upozorňovat, nesejít z očí potenciálních zákazníků je prostě absolutní nutnost a dá se toho docílit mnoha prostředky, jedním z nich jsou i akce na focení zdarma.

Bohužel právě kvůli lockdownu a kvůli spoustě komplikací kolem něho se nedalo vše odfotit kolem onoho osmého března, ale domluvili jsme se na neurčito až se to bude hodit oběma stranám.  Jako první focení v rámci akce k MDŽ jsem vyrazil udělat pár fotek Elišce, která je už mojí, dá se říci, stálou zákaznicí a proto jsem moc rád dal tento dárek právě jí. Eliška miluje zbraně, v podstatě pokaždé když si u mě zaplatila focení, bylo to se zbraní. Tato zajímavá slečna je členkou tzv. Ligy Libe. Libe znamená zkratku ze dvou slov lidskoprávní a bezpečnostní a právě tato organizace lobuje za právo občanů vlastnit zbraň, které se plánuje v EU velmi silně omezit. Protože je Eliška již od prvního focení mojí kamarádkou, velmi ochotně a rád jsem jí v její snaze tímto dárkem opět podpořil v její snaze. Vytvořené fotografie vždy totiž používá k podpoře svých facebookových příspěvků zaměřených právě na tuto problematiku.

Fotografie z tohoto focení najdete zde: Eliška

 

Total: