Věrní klienti = ještě nádhernější fotografie

3.10.2021

Ano, platí to a rád tuto dlouhodobou zkušenost předávám dál. Pokud někoho fotíte podruhé, potřetí, počtvrté……, máte najednou pocit, že se vám snáze daří vytvářet nádherné fotografie. Ze stejného důvodu dělám například klientům, kteří si u mne objednali focení svatby taktéž předsvatební focení. Na svatbě pak s nimi fotím podruhé a máme lepší šance, že se skutečně povedou ještě lepší snímky než kdybych je fotil zcela poprvé. A také se tak děje, prostě to funguje. Důvody mohou být různé, ale hlavně je to tím, že když se fotograf s fotografovaným již dobře zná, ta důvěra se prostě projevuje na uvolněnosti modelu a to se velmi pozitivně projeví následně i na vzniklých snímcích. Ze strany fotografa je zase jakási znalost modelu z předchozího či předchozích focení a dle nabytých zkušeností se dá již směřovat strategie a postup vedoucí k těm nejlepším možným výsledkům.

V půlce srpna jsem měl možnost opět fotit manžele Jurkasovi a také jejich dva malé klučiny. Odhlédneme-li od toho, že oba jsou mými dlouholetými přáteli, tak vícenásobná spolupráce se prostě projevuje také. Fotil jsem jim v říjnu 2016 svatbu (ZDE), následně i těhotenské fotografie v květnu 2018 (ZDE), poté rodinné fotky v červenci 2018 (ZDE), po jedenácti měsících znovu v červnu 2019 (ZDE), při čekání na druhého juniora v únoru 2021 opět (ZDE) a nyní v půlce srpna poslední rodinné focení již s oběma kluky ZDE.

Každopádně opakované focení s jedním a tím samým subjektem vždy vede k lepší výsledkům a je to tedy velmi pozitivní faktor. Těším se na další focení s mými přáteli Denisou a Milanem Jurkasovými a jejich dětmi.

Total: