Ruská maminka před mým objektivem

9.7.2022

Koncem března jsem fotil s Liliiou, která má ruskou národnost. Vzhledem k velmi vyhrocené politické situaci ohledně její země na Ukrajině (válka tou dobou už trvala měsíc a tři dny) jsme se bavili i na toto téma a Liliia stojí jasně na ukrajinské straně, což mne velmi potěšilo.  Vybrali jsme tři fotografie a najdete je všechny zde.

 

Rád bych sem hodil i apel či prosbu Lilliiy  ohledně jejího problému se synem:

 

“Mému synovi Davidovi je třináct a budou to první jeho narozeniny, které oslaví beze mě.
Jsem ruské národnosti a porodila jsem zde českému expříteli dceru, díky čemuž mám zde trvalý pobyt a do Ruska se vrátit nechci. Můj syn je ale ruské národnosti a musel být deportován do Ruska.
Neviděla jsem syna od 1. července 2021. Jak mě bolí srdce, že ho nemůžu mít zde v Česku, ani nedokážu vysvětlit. Kolik bolesti ještě nebylo vykřičeno, ví jen mé srdce. Nejen kvůli současné situaci na Ukrajině nebo Česko-ruským vztahům, ale také kvůli netečnosti českých úřadů, u kterých nemám žádné pochopení ale ani snahu mi pomoci.
Napsala jsem různým úřadům, ministrům, Premiéru i Prezidentu České republiky. Žádná odpověď. Jen mlčení. Nejhorší je ale to ticho. Žádná pomoc ani slova útěchy. Prostě NIC.
Křičím bolestí. Už nemám sílu bojovat. Chci mít obě děti u sebe. Jsem jejich matka a chci je vychovávat ve svobodné zemi tady v České republice.
Moje poslední naděje jste Vy obyčejní lidé a média, abyste to sdíleli a mluvili o tom. Nejsem jediná, kdo má tento problém a potřebuje pomoct.
Prosím sdílejte to dál a nemlčte o tom. Prosím Vás všechny se slzami v očích. Pomozte nám všem, které jsme ve stejné situaci.”
.
.
.
.
.
.
.
.
Kdybyste někdo mohl této sympatické ruské mamince a vědkyni pomoci, klidně mne kontaktujte.

 

 

Total: