Hledám baletky, gymnastky, jógínky…..

7.8.2021

Pomalu ale jistě si začínám plnit svůj sen. Několik let jsem si plánoval, že budu fotit baletky v ulicích, bohužel dosud se mi nepovedlo žádnou pro tento můj projekt sehnat, ale začínám se pomalu ale jistě k tomuto cíli blížit 🙂

Trochu jsem tento projekt rozšířil i o jiná umění jako je tanec, gymnastika, jóga a podobně, prostě vše co se může na fotkách krásně odprezentovat, z čeho mohou vznikat velmi pěkné snímky a co dokáže diváka vizuálně zaujmout. A začíná se dařit. Prvně jsem dostal kontakt na Tiffany Tiger, která je instruktorkou jógy a zároveň také umění, kterému se v angličtině říká contortion, což v překladu znamená něco jako zkroucení. Nevím jak toto umění pojmenovat v češtině, ale dá se možná použít velmi starý termín “hadí žena” . Je výborná a poprvé jsme spolu fotili v květnu loňského roku různě na Praze 1 a tyto fotografie najdete zde.

 

Poté jsme si domluvili další focení a domluvili jsme se, že si Tiffany na sebe vezme civil, aby to prostě na fotkách vypadalo ještě lépe.  A fotili jsme po půl roce v listopadu pro změnu na Vyšehradě.  Výsledné fotografie si můžete prohlédnout zde.

 

 

Následně jsem na Instagramu objevil další zajímavou jógínku Andreu, je také trenérkou tohoto sportu a zaměřuje se na jistou odnož jógy, která obsahuje i prvky baletu. I s ní se mi povedly zajímavé fotografie. První focení proběhlo v parku začátkem června letošního roku kolem Letohrádku Hvězda a pojali jsme ho volněji, Andrea měla na sobě sportovní úbor a krom cvičení jsme nafotili i nějaké dynamické fotky s poskakováním a podobně.  Fotky najdete zde.

 

 

Pak jsme se domluvili na dalším focení a to proběhlo v půlce července na Praze 1 na Klárově. Nafotili jsme spoustu snímků, ale ke zveřejnění zatím vybrala Andrea jen několik. Najdete je zde.

Já ovšem pevně doufám, že brzy do alba budu moct přidat další fotky, protože si myslím, že tam máme více opravdu nádherných záběrů.

 

 

Sháním kontakty na další lidi (nejenom ženy, mohou být samozřejmě i muži), kteří umí něco, co se běžně nevidí a co by se dalo krásně fotograficky ztvárnit. Především ale stále hledám nějakou baletku, nejlépe profesionálku, kvůli naprosto dokonalému provedení pózy či výskoku. Samozřejmě také hledám gymnastku a nebo akrobatku, všechny možné profese podobného typu. Pokud někoho takového znáte, dejte prosím vědět.

Total: